Національно-патріотичне виховання

Норматино-правова база по патріотичному вихованю 

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності

УКРАЇНЦІ — співуча нація,яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі.Разом нараховано близько 200 тисяч українських народних пісень.Ні одна нація за всю історію немає такої кількості пісень,як створив український народ самостійно.В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень усього світу.У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень.УКРАЇНСЬКА МОВА — МОВА СОЛОВЇНА!

День Незалежності України 2022: історія та звичаї державного свята

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності.

 Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня.

За день до цього, 23 серпня, українці зустрічають День Державного Прапора.

Як Україна стала незалежною — історія

Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з‘явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього стався «Серпневий путч» — подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий «Акт проголошення незалежності України». Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР. 

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня. 

Скільки незалежна Україна і як відзначати це свято

У минулому, 2021 — му році, наша країна відзначала ювілей своєї незалежності — 30 років. Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою. 

Свято відзначають з розмахом, особливо, в столиці — президент влаштовує святковий прийом, на головній площі проводять концерти, фестивалі та акції. Люди одягаються у вишиванки, виносять державні прапори, співають пісні і прославляють Батьківщину. Така ж традиція зберігається і в інших містах України. Крім того, в церквах і храмах читають молебні за здоров’я і безпеку країни, а в кінці дня у всіх містах запускають урочисті салюти.

День Державного Прапора України

Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.

В Україні свято встановлене згідно з указом Президента Леоніда Кучми «Про День Державного прапора України» від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Довідково. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го Верховна Рада України ухвалила постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

Під синьо-жовтим прапором в Україні нині зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці складають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН.

Довідково. У статті 20 Конституції України вказано, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України. Державний Прапор України − стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

«На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня», − йдеться в Указі Президента України від 23 серпня 2004 року.

День Української Державності

В Україні з`явилось нове свято — День Української Державності 

В Україні з’явилося нове державне свято – День української державності. Нове свято відзначатиметься щорічно 28 липня, у День Хрещення Русі. Рішення про це прийняли депутати на засіданні Верховної Ради 31 травня 2022 року.

07 червня 2022 року Президент підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — День Української Державності» від 31.05.2022 № 2295-ІХ (законопроект від 25.08.2021 № 5864, далі — Закон № 2295). 8 червня Закон № 2295 опублікувала газета «Голос України», тож він набрав чинності 09 червня 2022 року. 

Кабмін затвердив план першого святкування Дня Української Державності 

З нагоди свята у Києві, інших населених пунктах, а також закордонних дипломатичних установах України буде проведено офіційну церемонію урочистого підняття Державного Прапора України та інші заходи, спрямовані на виховання поваги до державних символів України.

Також будуть проведені церемонії покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів української держави, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та учасників заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії росії на території України.

Релігійні організації проведуть урочисті молебні про Україну.

У день свята транслюватиметься спеціальний телемарафон «Спадкоємці Володимирового Тризуба», присвяченого історії українських державних традицій та державним символам України.

Національний банк України планує виготовити та ввести в обіг пам’ятні монети, присвячені державним символам України.

Нагадаємо, нове свято – День української державності затвердив Президент України Володимир Зеленський 24 серпня 2021 року. Про своє рішення В. Зеленський оголосив на урочистому військовому параді, який відбувся в Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. «Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності – у день Хрещення Київської Русі – України. І про все це я підписую сьогодні відповідний указ», – сказав Президент.

Українська мова,
Мова барвінкова,
В лузі запашнім квітка польова.
Поруч ти зі мною,
Чаруєш красою,
У серцях гарячих ти жива.
Мово пустотлива,
Дзвінка і грайлива,
Мелодійна, легка, сонячна й проста.
Веселково-ніжна,
І морозно-сніжна –
Ти лікуєш серце і вуста.
Мово лебедина,
Ти одна-єдина,
Ти як соловейка пісня у гаю.
Мово калинова,
Дивна, загадкова,
Рідну свою мову я люблю.
Українська мова
Лагідна, святкова,
Й будеш ти з народом завжди навіки!
Тож шануймо мову,
Бережімо мову,
Що дали навіки нам батьки!