Музеї під водою у Криму

56929

Найближчим часом у Криму створять три підводні музеї, повідомив директор республіканської установи «Чорноморський центр підводних досліджень» Сергій Воронов на нараді Республіканського комітету Криму з охорони культурної спадщини.
За його словами, у планах центру створення трьох підводних музеїв на території Криму. Це античне місто Акра, пароплав «Ленін» та підводний човен «Скат». Мета: створення та розвиток у Криму рекреаційного дайвінгу та покращення екології у Чорноморському басейні, збереження, захист підводних надбань та створення нових експедицій з пошуку археологічних цінностей у Чорному морі.

Директор «Чорноморського центру підводних досліджень» закликав дайверів та громадські організації до співпраці. На нараду з’їхалися дайвери з усієї України. Вони заявляли про випадки, коли незаконно грабувалися та знищувалися кораблі.

Повідомили, що в Чорноморському басейні діє угруповання, що спеціалізується на пограбуванні археологічних цінностей та розпилюванні кораблів на металобрухт. За словами дайверів, якщо справа не перейде в іншу площину, то незабаром у Чорному морі не залишиться жодної культурної цінності.

«Дайвери завжди готові співпрацювати з владою, щоб зберігати та оберігати археологічні цінності та допомагати у пошуках нових експонатів», — сказав інструктор з дайвінгу Юрій Батаєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *